Testing s Bosch a marketingová kampaň strojnásobili predaje

V Bosch využívajú prístup User-Centricity. To znamená, že im nie je ľahostajná spätná väzba od zákazníkov. Naopak sa ju snažia efektívne využiť a produkty podľa nej vylepšiť.

Možno o to viac trápila Bosch skutočnosť, že pri novo uvedených produktoch kvalitné recenzie chýbali. V testovaní produktov videli možnosť rozšíriť povedomie o produktoch, zvýšiť predaje a pripraviť si základ pre nadchádzajúcu marketingovú kampaň.

Spoločne s Testuj.to tímom popísali cieľové skupiny zákazníkov a vybrali produkty na testovanie. Testeri si nakoniec mohli vybrať medzi meracím laserom (testovaným v TV) a čistiacou kefou.

Výsledkom boli hromady kvalitných recenzii (120), autentické fotografie od testerov a strojnásobenie predajov čistiacej kefy.


120

Celkový počet recenzií

Testovali sme čistiacu kefu a laser na meranie.


662

Počet prihlášok

Bosch našich testerov rozhodne zaujal.


351 000

Sledujúci TV programu

Toľko divákov sledovalo vyhlásenie testovania v programe Na Hojdačke.


76

Počet fotiek a videí od testerov

Fotografie a videá od testerov Bosch využije v ďalšej marketingovej kampani.


Recenzie umiestnené na:

40

recenzií

20

recenzií

20

recenzií

40

recenzií

Nový produkt bez recenzií nemá šancu

Navzdory rozsiahlej marketingovej kampani na veľa platformách nepôsobí nový produkt bez recenzií na užívateľa dobre. Bosch sa potreboval pripraviť na situáciu, kedy zákazník uvidí produkt napríklad v bannerovej reklame a klikne, tak aby rovno našiel recenzie. Spätná väzba súčasne chýbala aj vývoju, aby mohli produkt ďalej vylepšovať. User-centricity je pre Bosch prioritou.

Získanie recenzií, trojnásobný predaj a 5 hviezdičiek na Heuréke

Spoločnosť Bosch vnímala celé testovanie ako také podhubie pre pripravovanú marketingovú kampaň. Testovali sme meracie lasery a čistiace kefy a testeri okrem recenzií zdieľali tiež fotografie a videá. Tento materiál Bosch použil v rozsiahlej marketingovej kampani prostredníctvom bannerov, YouTube reklamy apod., ktorá spôsobila strojnásobenie predajov kefy UniversalBrush.

BOSCH

Inovatívna technológia a priekopnícke vynálezy, ktoré menili históriu.
odkaz na web

Vyjadrenie klienta:

"Celkovo hodnotím spoluprácu veľmi kladne. Človek má hneď lepší pocit, keď rozbieha nákladnú marketingovú kampaň, že vďaka dobrej príprave, získaniu recenzií, sa mu investícia vráti. Dokonca sa nám podarilo osloviť aj ďalší segment zákazníkov, ktorých sa nám do tej doby nedarilo osloviť. A potešil nás i výsledok na Heureke. Získali sme hneď 5 hviezdičiek (hodnotenie vyššie ako 90 %). Radi budeme pokračovať s ďalšími produktami. Som veľmi rada, že niečo také na našom trhu je."

Adéla Lišková

Retail Marketing Manager

Vyjadrenie Testuj.to:

"Spolupráca so spoločnosťou Bosch perfektne pripravila správny štart pre spustenie marketingovej kampane na testované produkty. Vďaka plynulej a jasnej komunikácii medzi Testuj.to a Bosch mohli vzniknúť skvelo pripravené testovania, do ktorých sme zapojili micfroinfluencerov z celej ČR. Tí nielenže produkty skvele otestovali v rôznorodých podmienkach, ale tiež kvalitne ohodnotili. Hodnotenie bolo generované formou písaného textu, fotografií, ale tiež formou videorecenzií."

Michaela Kvapilová

Community Account Manager
Michaela Antikainen

“Zistite, ako vám s Testuj.to môžeme pomôcť”

Michaela Antikainen - Sales Development Representative Testuj.to
Testuj.to je nový marketingový nástroj, ktorý má za cieľ pomáhať značkám testovať produkty a generovať recenzie do celej Európy spoločne s ďalším autentickým obsahom od testerov. Vytvárame tak reklamu k nezaplateniu, na ktorú zákazníci počujú.
Nebojte, zasielame e-mail zhruba 1x týždenne a nezasielame žiadny spam.
© Copyright 2022 - Testuj.to - Made by Digiamo
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram