Sampling 10 000 kusov produktov Vileda naprieč ČR v priebehu piatich mesiacov

Kampaň bola postavená na vplyve a zásahu mikroinfluencerov, žien v celej krajine. Cieľom kampane bolo urobiť sampling produktov v celej ČR v priebehu niekoľkých mesiacov. Vybrané ženy sa hlásili v tzv. „kruhoch". Jedna žena prihlásila najmenej 10 svojich priateľov, aby produkt a potrebné informácie o ňom šírili vo svojom okolí. Hlavný tester "ambasádor" vyzdvihol výrobky na jednom z 8 výdajných miest pracovne ŽENY s.r.o. a následne ich osobne odovzdal. Vďaka takto postavenej kampani sme eliminovali množstvo logistiky na minimum a výsledkom boli objektívne užívateľské recenzie a vysoké povedomie o značke prostredníctvom Word of Mouth.


9 150

Zapojených testeriek

Ženy, ktoré sa do kampane zapojili zdieľaním svojej skúsenosti.


280 000

Zobrazení stránky

Zhliadnutí (RU) testovacej výzvy v komunite ŽENY s.r.o. v priebehu kampane.


58 004

Dosah na sociálnych sieťach

Zásah naprieč sociálnymi sieťami pod hashtagom #uklizimsviledou.


1 848 300

Zásah kampane

Celkový počet oslovených ľudí prostredníctvom WOM.


Recenzie umiestnené na:

3 885

recenzií

1 628

recenzií

Ako sme testerov motivovali k tomu, aby vytvorili čo najväčší "kruh"?

Hlavná testerka "ambasádorka" nielenže dostala balík dvoch výrobkov Vileda na testovanie, ale automaticky sa zapojila do súťaže o najaktívnejšieho testera. Ambasádor, ktorý pozval najviac priateľov a tí následne uverejnili recenzie, vyhral jeden z desiatich hodnotných produktov Vileda. Hlavnou cenou bol robotický vysávač Vileda v hodnote 6 000 Kč.

Aký bol dosah testovacej kampane?

Súčasťou testovania bol aj prieskum, ktorý sa zameral nielen na spokojnosť testujúcich s mikrohandričkou a hubkou, ale aj na to, či a do akej miery boli testujúci ochotní podeliť sa o svoje skúsenosti s týmito výrobkami. Výsledky sa použili na odhad dosahu celej kampane z hľadiska primárneho (testeri - ich priatelia/známi atď.) a sekundárneho ( priatelia - ich priatelia atď.) zdieľania. Sčítaním počtu testerov, primárnych zdieľaní a sekundárnych zdieľaní sa získal konečný počet kontaktov na produkt, ktorý predstavuje 924 150. Celkový počet kontaktov pre oba výrobky, t. j. pre PUR hubku a mikrohandričku Actifibre, bol 1 848 300.

Vileda

Freudenberg je nemecká rodinná spoločnosť založená v roku 1849 vo Weinheime. Divízia výrobkov pre domácnosť spoločnosti FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) je na trhu už viac ako 30 rokov. Výrobky tejto divízie pomáhajú spotrebiteľom zvládnuť upratovanie pohodlnejšie, efektívnejšie a ekologickejšie. Môžete si ich kúpiť takmer na celom svete.
odkaz na web

Vyjadrenie klienta:

"Vďaka spoločnej kampani sa nám v priebehu mesiaca podarilo distribuovať vysoký počet výrobkov spotrebiteľkám, ktoré sa o svoje skúsenosti podelili na sociálnych sieťach nad naše očakávania. V priebehu niekoľkých týždňov sme získali nielen recenzie a celý rad podnetných údajov, ale aj úplne prirodzený Word of Mouth. Dozvuky kampane cítim ešte aj dnes, štyri mesiace po tom, čo sme začali spolupracovať."

Jiří Krechler

Marketing manager Vileda + Gimi CZSK

Vyjadrenie Testuj.to:

"Vďaka značke Vileda sme mali možnosť otestovať silu a potenciál mikroinfluencérov v riadnom záťažovom teste. A boli sme za to vďační! V komunite ŽENY s.r.o. sa informácie o výrobku a možnosť otestovať ho počas jarného upratovania šírili obrovskou rýchlosťou. Ženy zodpovedne pristupovali nielen k upratovaniu, ale aj k zdieľaniu svojich skúseností a recenzií."

Eva Čejková

Founder & CEO
Michaela Antikainen

“Zistite, ako vám s Testuj.to môžeme pomôcť”

Michaela Antikainen - Sales Development Representative Testuj.to
Testuj.to je nový marketingový nástroj, ktorý má za cieľ pomáhať značkám testovať produkty a generovať recenzie do celej Európy spoločne s ďalším autentickým obsahom od testerov. Vytvárame tak reklamu k nezaplateniu, na ktorú zákazníci počujú.
Nebojte, zasielame e-mail zhruba 1x týždenne a nezasielame žiadny spam.
© Copyright 2022 - Testuj.to - Made by Digiamo
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram