Ako testovanie s mikroinfluencermi zachránilo robotické vysávače pred konkurenciou

Zmena trhu, ako aj vlna koronavírusu mali vplyv aj na robotické vysávače a ich predajnú stratégiu. S príchodom konkurencie si spoločnosť iRobot uvedomila hodnotu recenzií a chcela ich získať pomocou služby Testuj.to. Na tento účel sme využili komunitu Ženy s.r.o., kde sme dali do obehu 6 produktov s cieľom získať objektívnu spätnú väzbu. Výsledkom testovania s mikroinfluencermi bolo 135 autentických recenzií a zapojenie testerov na sociálnych sieťach.


135

Celkový počet recenzií

Recenzie z komunity ŽENY s.r.o.


942

Prihlásených testeriek

Bolo z čoho vyberať.


6

Testovacích výziev

Spoločnosť iRobot vybrala na testovanie hneď niekoľko produktov.


Recenzie umiestnené na:

45

recenzií

45

recenzií

45

recenzií

S veľtrhmi už nemôžeme počítať. S recenziami áno

Časy, keď stačilo chodiť na veľtrhy a prezentovať výrobky priamo zákazníkom, sú preč. Recenzie v tom čase neboli potrebné. To sa zmenilo s odchodom veľtrhov a príchodom konkurencie v roku 2018, keď sa spoločnosť iRobot musela zamerať na zber kvalitnej spätnej väzby. Zmena na trhu zdôraznila význam recenzií a zvýšila dôležitosť zapojenia sociálnych médií. Bolo bežné, že spoločnosť iRobot dostala iba okolo 100 recenzií na každých 10 až 20 tisíc predaných produktov. To sa muselo zmeniť.

Testovanie s mikroinfluencermi

Cieľ bol jasný. Rozprúdiť komunikáciu so zákazníkmi a zozbierať čo najviac autentických recenzií. Vybrali sme 6 produktov, nechali ich rotovať medzi testermi a čakali na požadované recenzie. iRobot získal oveľa viac. Okrem nových recenzií na Heureke sa nám podarilo zapojiť aj mikroinfluencerov na sociálnych sieťach a podporiť obchodných partnerov, ktorých namotivovala spolupráca s Heurekou.

iRobot

Máte doma robotický vysávač? Možno práve od spoločnosti iRobot, ktorá svojimi robotickými vysávačmi a mopmi od roku 1990 ušetrila čas a zabezpečila dokonalé upratovanie pre 30 miliónov používateľov.
odkaz na web

Vyjadrenie klienta:

"Musím vyzdvihnúť najmä zákaznícku podporu a celkovú ochotu pomôcť, s ktorou Testuj.to s.r.o. do projektu išla. Prekvapila ma miera angažovanosti account manažéra, ktorý pre nás pripravil napríklad rotačnú tabuľu, kde sme si stanovili termíny a celá logistika zasielania produktov bola o to jednoduchšia. Komunikácia bola skrátka bezkonkurenčná. Teraz máme oveľa viac recenzií na Heureke, viac zapojených partnerov, viac angažovanosti na sociálnych sieťach a konkrétne rady, ako lepšie komunikovať naše produkty. Ďakujeme."

Ludmila Procházková

Marketing Manager

Vyjadrenie Testuj.to:

"My v Testuj.to sme sa na spoluprácu s iRobot tešili. Jednak kvôli atraktívnosti testovaných produktov, ale aj preto, že išlo o PoC pre celý tím. Spolu s Ľudmilou Procházkovou sme hľadali spôsoby, ako túto náročnú úlohu splniť. Hlavnou výzvou bolo splniť počet recenzií objednaných klientom pre všetky produkty zapojené do testovania. Všetko sa podarilo skvele zvládnuť vďaka súčinnosti tímov na oboch stranách."

Radek Černý

Head of Sales
Michaela Antikainen

“Zistite, ako vám s Testuj.to môžeme pomôcť”

Michaela Antikainen - Sales Development Representative Testuj.to
Testuj.to je nový marketingový nástroj, ktorý má za cieľ pomáhať značkám testovať produkty a generovať recenzie do celej Európy spoločne s ďalším autentickým obsahom od testerov. Vytvárame tak reklamu k nezaplateniu, na ktorú zákazníci počujú.
Nebojte, zasielame e-mail zhruba 1x týždenne a nezasielame žiadny spam.
© Copyright 2022 - Testuj.to - Made by Digiamo
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram